10 відгуків
+380 (50) 309-33-22
+380 (97) 413-56-60
+380 (63) 816-82-15
Керамічна плитка, Мозаїка, Керамограніт. Діють ЗНИЖКИ від 5% до 30%

Поради щодо укладання та розрахунку плитки

Поради щодо укладання та розрахунку плитки
При роботі з керамічною плиткою дуже важливий розрахунок її необхідної кількості, адже купувати плитку з великим запасом просто нерозумно.
Кількість плитки, що купується, не повинна перевищувати 10% від її розрахункової кількості.
Поширені запитання:
Як розрахувати скільки потрібно плитки для стін?
Розрахунок необхідної кількості плитки на підлогу?
Як порахувати, скільки потрібно плитки для укладання ромбом? Скільки потрібно купувати клей для плитки?
Кількість необхідної плитки вам допоможе  онлайн-калькулятор
Як розрахувати, скільки потрібно плитки для стін:
Розберемо розрахунок необхідної кількості плитки з прикладу ванної кімнати. Існує перевірена методика визначення необхідної кількості керамічної плитки для укладання її будь-які поверхні. Для цього спочатку обчислюють площу приміщення, складаючи довжини всіх стін, а отриману суму множать на висоту приміщення.
Наприклад, як розрахувати, скільки потрібно плитки для приміщення висотою 2, довжиною 3 та шириною 2,5 метра? Спочатку знаходимо периметр приміщення: 3 +3 +2,5 +2,5 = 11 м. Далі множимо периметр на висоту і отримуємо площу: 11 х 2 = 22 кв. метри. З цієї площі віднімаємо площу дверей та вікон, якщо такі є. Припустимо, вийшла площа 21 кв. метр.
Потім знаходимо загальну площу плитки. Припустимо, її розміри становлять 0,3 х 0,2 м. Так, площа плитки дорівнює 0,06 кв. м. Скільки потрібно плитки для ванної кімнати, підрахувати нескладно. Ділимо площу нашої ванної кімнати на отриману площу плитки та отримуємо: 21: 0,06 = 350 шт. 10% запас становитиме ще 35 штук. Разом – 385 цілих плиток.
Розрахунок необхідної кількості плитки на підлогу:
Кількість підлогової плитки розраховується так само. Спочатку знаходиться площа підлоги, а потім отриманий результат поділяється на площу плити. Наприклад, здійснимо розрахунок кількості плитки на підлогу розміром 2,5 х 2 м. Використовується стандартна плитка 0,3 х 0,3 м. Загальна площа підлоги становить 5 кв. метрів, а площа плитки дорівнює 0,09 кв. м. Виробляємо поділ: 5: 0, 09 = 55, 5 шт. Округлюємо та отримуємо 56 шт. Робимо запас у 5 плиток та купуємо 60-61 штуку.
Як порахувати скільки потрібно плитки для укладання ромбом:
При укладанні плитки по діагоналі розрахунок проводиться практично в тому ж порядку, що і при звичайному укладанні. Але, оскільки в місцях примикання до стін кут кожної плитки додатково підрізатиметься, то слід зробити запас плитки не 10, а 15%. Припустимо, нам належить укласти ромбом підлогу у ванній кімнаті. Як порахувати скільки потрібно плитки для укладання ромбом?
Площа підлоги ділиться на площу плитки. Стосовно нашого прикладу це 56 штук, але слід купувати 64 штуки, тому що 15% становить 8, 4 шт. Більшу кількість купувати небажано, тому що обрізані кутові частини плиток також будуть використані.
Скільки потрібно купувати клею для плитки:
Кількість клею, яка потрібна для укладання плитки, безпосередньо залежить від багатьох супутніх факторів. Це і рівність стін, і стан стінових поверхонь, і товщина клейового шару, і розмір плитки. Якщо стіни ідеально рівні, то витрата клею буде меншою. Чим більший розмір плитки, тим більший шар клею необхідно наносити на поверхню плитки. Якщо брати середньостатистичні оштукатурені або гіпсокартонні стіни, то вирахувати, скільки потрібно клею для плитки можна виходячи з інформації, що є на мішках з клеєм.
Поглянувши на інформацію про витрати клею на 1 кв. метр поверхні можна обчислити, скільки потрібно клею для конкретної площі. Наприклад, на площі 21 кв. метр потрібно сухої суміші 76 кг. Береться до уваги, яким шаром накладатиметься клей. У нашому випадку – 3 мм. В Інтернеті можна знайти онлайн-калькулятор, що дозволяє прорахувати необхідну кількість певної марки клею залежно від товщини клейового шару.
Поради щодо укладання мозаїки
Перш ніж приступити до укладання будь-якого типу мозаїки, поверхню слід ретельно обробити - очистити від сміття, відшліфувати і висушити. Температура в приміщенні (а при роботі на вулиці, то і на вулиці) при укладанні мозаїки повинна бути в проміжку 5-30 градусів тепла. Як правило, для того, щоб красиво укласти мозаїку на стіну або іншу поверхню, її потрібно зробити ідеально рівною. На відміну від кафельної плитки, цей матеріал є гнучким, і якщо основа буде нерівною, то він просто повторить усі форми поверхні. Для досягнення гранично правильного результату укладання мозаїки, під час підготовчих робіт на поверхні слід розкреслити площу, на яку наноситиметься мозаїка. Потрібно виміряти три листи мозаїки і отримані розміри нанести на поверхню у вигляді малюнка у вертикальній та горизонтальній площині так, щоб у результаті вийшла сітка. Укладання мозаїки на стіну може виконуватися з використанням різних клейових складів – їх досить багато і всі вони добре справляються з покладеними на них завданнями. Клей для мозаїки може бути як на цементній основі, так і за допомогою полімерів. їх вибір, безумовно, залежить від тієї поверхні, яку виробляється укладання. Якщо йдеться про штукатурку або гіпсокартон, то з таким завданням чудово справляється звичайний клей для кахлю. Зовсім інша річ, якщо ви задумали виконати укладання мозаїки на стіну або дерева або пластику - тут вже знадобиться підбирати абсолютно інший клейовий склад. Є ще один нюанс – мало хто знає, що клей для кахельної плитки буває білим та сірим. Відмінність кольору обумовлюється використанням різного типу цементу. Якщо йдеться про укладання скляної мозаїки, то краще використовувати клей білого кольору – стандартний сірий може надати кубикам скла не дуже гарний відтінок.
Покрокова технологія укладання:
1. Грунтовка. Без неї не можна обійтись. У будь-якому випадку поверхня, що облицьовується мозаїкою, повинна бути оброблена складом глибокого проникнення. По-перше, це висока адгезія матеріалів, по-друге, скріплення поверхневого шару основи.
2. Нанесення клею. Беручи до уваги те, що ми маємо справу з мозаїкою та ідеально рівною поверхнею, то для нанесення клею знадобиться невелика гребінка з розміром зуба 6-8мм. За допомогою цього інструменту клей наноситься рівномірним шаром, що дозволяє точно повторити мозаїкою ідеально рівну поверхню і при цьому не викривити її. Не слід намазувати клеєм велику ділянку стіни - клей з часом обвітрюється і втрачає свої здібності.
3. Приклеювання мозаїки. Існує два типи мозаїчної плитки – на сітці та на паперовій основі. Перша клеїться сіткою до стіни, а друга папером назовні – згодом папір розмочується водою та знімається.
4. Вирівнювання мозаїки. Слід розуміти, що вдавлювати в клей мозаїчну плитку руками буде не правильно - таким способом досягти рівної площини точно не вдасться. Для цих цілей чудово підходить ручна терка, призначена для зачистки шпаклівки – саме нею необхідно притискати мозаїку до стіни. Тільки з її допомогою або за допомогою іншої рівної основи можна витримати ідеальну площину облицювання. Придавлювати мозаїку необхідно так, щоб одночасно кожен з її кубиків розправлявся і займав належне йому місце - просто кажучи, необхідно стежити за рівномірністю швів не тільки між кожною набіркою на сітці, але і між кожним її окремим елементом.
5. Очищення мозаїки. Цю операцію необхідно виконувати за свіжим клеєм – після того, як він висохне, ця операція буде складною. Для чищення швів від клею можна використовувати маленький шпатель або викрутку. У будь-якому випадку, на цьому етапі робіт потрібно скоригувати положення окремих плиток мозаїки і видалити зі швів клей, що виступає. До речі, якщо правильно підібрати гребінець, його там може і не виявитися.
6. Затирання швів.
Плитка буде готова до затирання через 24-48 годин, коли клей затвердіє.
Очистіть поверхню плитки від клею або залишків паперу за допомогою щітки з нейлоновою щетиною, губки та теплої води. Якщо є надлишки клею в швах, обережно видаліть їх за допомогою універсального ножа. За допомогою жорсткого гумового шпателя розподіліть підготовлену вами затирку під кутом 45 градусів (по діагоналі) по всій плитковій поверхні. Після закінчення затирання зачекайте 20 хвилин, перш ніж почнете чистити надлишки затирки. Спочатку протріть мозаїку сухою ганчіркою (марлею або іншою м'якою тканиною). Потім протріть її губкою, змоченою у теплій воді. Використовуйте якнайменше води, щоб не змити затирання. Як тільки плитка виглядатиме чистою, остаточно промийте поверхню плитки чистою водою і вологою губкою. Через 15 хвилин після того, як плитка повністю висохне, відполіруйте поверхню до блиску м'якою тканиною. Не відкладайте чищення і полірування плитки на пізніший час, інакше буде важко видалити наліт.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner